Načítám Akce
« Všechny Akce
  • akce již proběhla.

Vynášené smrtek z Brna

17.3.2018 15:00 - 18:00

„Kostlivce ve skříních nechceme“. Sdílené vítání jara bandama lidí z různých městských částí, lidová průvodová slavnost.
Z různých míst vyjdou různé skupinky. Doputují do Černovic a tam se všechny vynesené smrtky spálí, utopí, ukamenují… Zhruba v 17hod. Cestou možno do těl smrtek vkládat svá trápení, neduhy a nemoci osobní i obecné povahy. Dělá se to tak, že se trápení napíše na papírek, ten se smotá a vloží do smrtky ku budoucímu žehu.
BRNO – STŘED: výroba mezi 14h a 15h v Café Flexaret nebo v kavárně špaček (bude upřesněno), Vyjdeme v 15:00 ze Šilingráku (před hotelem Barcello). Použijeme šalinu na Mendlák, trajfl do Luáneckého parku, šalinu na Čáru a pak z hlavasu bus na Tržní. Kontaktní osoba P.K. Kryštof (pjkrystof@gmail.com).
ČERNOVICE: sraz v 15 hodin v parku Řehořova, výroba Morany, poté pochod k řece zahrádkami do Starých Černovic a poté podél řeky směr ulice Hladíkova. Kontaktní osoba Ladislav Kotík (kotik@vcernovicich.cz)
HUSOVICE: sraz v 15:00 na Plácku na Svitavském nábřeží, poté přesun směr Křenová.

SRAZ VŠECH BAND: 17:00 – u mostku při průchodu k pivovaru Hauskrecht (Porážka 3), spálení smrtek a jejich vhození do vod řeky Svitavy
Poté možnost drobného občerstvení v pivovaru Hauskrecht.

Podrobnosti

Datum:
17.3.2018
Čas:
15:00 - 18:00

Pořadatel

Černovické sdružení
Email:
info@vcernovicich.cz
Webová stránka:
www.vcernovicich.cz

Místo konání

Černovické nábřeží
Černovické nábřeží
Brno,
+ Mapa Google
English